• slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
Duyurular

Sevgili Karakoç Ailesi ve Karakoç Vakfının Çok değerli üyeleri, 2024 Yönetim Kurulunun aldığı karar ile Artık Vakfımızda her Cuma Akşamı Sohbet Toplantıları yapılacaktır. Zamanı Müsait olan tüm aile üyelerimizi Vakfımıza bekliyoruz.


Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 32,8805   32,9398
EURO 35,7444   35,8088
       
Özlü Sözler
Hiçbir şey ayağınıza gelmez; en azından iyi olan hiçbirşey. Herşeyi gidip almanız gerekir.
Herkese Açık Wi-Fi Ağları

Halka açık Wi-Fi ile modern yaşam içinde otobüste, okula veya işe giderken, havaalanında uçuşumuzu beklerken, ev ödevlerimizi yaparken veya bir kafede projelerimiz üzerinde çalışırken internete sürekli bir bağlantı haline geldi. Çeşitli şekillerde çevrimiçi iş yapıyor ve iletişim kuruyoruz. İş e-postalarımızı kontrol ediyor, arkadaşlarımızla sohbet ediyor hatta hizmet aracılığıyla çevrimiçi iş görüşmeleri yapıyoruz. Yurt dışındayken herkese açık Wİ-Fİ ile internete erişmek, uluslararası bir bağlantı için çok para harcamamak ya da uzaktayken çevrimdışı kalmamak için iyi bir yöntem olarak görünebilir.

Son istatistiklere göre, yalnızca Amerika Birleşik Devletleri'nde parklar, kütüphaneler, toplu taşıma ve tren istasyonları gibi halka açık yerlerde yaklaşık 410.000 halka açık Wi-Fi erişim noktası bulunmaktadır.

Herkese Açık Wi-Fi Kullanmanın Dezavantajları

Halka açık Wi-Fi'nin sunduğu birçok faydaya rağmen, onu kullanmamak veya kullanırken güvenli olmak için önlem almaya iten bazı dezavantajlar da vardır.

Herkese açık Wi-Fi kullandığınızda bu, kötü amaçlı yazılımlar, virüsler, bilgisayar korsanlığı ve diğer izinsiz giriş biçimleri gibi birçok siber tehdide karşı potansiyel olarak savunmasız olduğunuz anlamına gelir. Ayrıca siber suçluların sanal suçlar işlemesi ve internet kullanıcılarına zarar vermesi için bir fırsat sağlar. Sizin bağlandığınız Wİ-Fİ ağına aynı anda bir siber saldırganda bağlanmış olabilir.

Genel Wi-Fi Uyumluluğu

Hükümetler ve kuruluşlar, halka açık Wi-Fi erişim noktası sağlayıcılarının etkin noktaları güvenli tutmak amacıyla yasalara uyduklarından emin olmak için almaları gereken belirli önlemleri uygulamaya başladı. Örnekler arasında CIPA, IWF, GDPR, KVKK, 5651 vb. uyumlulukları sayılabilir Halka açık Wi-Fi sağlayıcılarının veri koruma ve DNS filtreleme gibi belirli önlemleri alması gerekmektedir.

Herkese Açık Wi-Fi Hizmeti Sağlayan İşletmeler İçin DNS Filtreleme Hizmeti

Güvenilir bir DNS filtreleme hizmetine sahip olmak, kötü amaçlı yazılım, fidye yazılımı, kimlik avı ve botnetler gibi siber tehditleri ağ cihazına ulaşmadan durdurarak genel Wi-Fi'nize ekstra bir koruma katmanı ekleyebilir. Ayrıca, ağınızın aile dostu olduğundan emin olmak için zararlı materyal, şiddet ve uyuşturucuyla ilgili içerik gibi istenmeyen içerikleri filtreleyebilirsiniz ve daha az şikâyet alırsınız. İnternet hızının yüksek kalması için Netflix, torrentler veya çok fazla bant genişliği tüketen diğer tarayıcılar gibi belirli web sitelerini engellemek de mümkündür. Bunlara ek olarak, ağınız üzerinden hangi web sitelerinin ziyaret edildiğini listeleyen canlı raporlar alabilir veya kontrol edebilirsiniz, böylece müşterilerinizin neyle ilgilendiğini takip edebilir ve onlara daha alakalı reklamlar gösterebilirsiniz.

Web filter için yararlanabileceğiniz çözümlere ait markalar aşağıda verildiği gibidir:

-FortiGate

-SafeDNS

-Kaspersky

-ManageEngine

-Sophos

-Eset vb.Salih KARAKOÇ
Okunma Sayısı: 278


100.26.176.111
YAZARIN DİĞER YAZILARI

Başkan'ın Mesajı
Aidat Borcu Sorgulama
Son Ziyaretçi Yorumları
Eray Karakoç
Abi selam, http://www.ua.gov.tr/ Uluslararası ajansla anlaşma yapıp, her sene yazın bir kaç kişiyi yurtdışına gönderebiliriz. Şişli belediyesi bu anlaşmayı yapmıştı sanırım.

Salih KARAKOÇ
Öncelikle İlginiz alakanız ve duyarlılığınız için hem kendi adıma, hem de Yönetim Kurulu ve KARAKOÇ ailesi adına size teşekkür ederim. Köylerimizden maddi imkansızlıklar yüzünden ayrılan Büyüklerimizin, Metropol şehirlerde, aynı köyden, aynı aileden insanların, akrabaların, birbirinden uzaklaşması, İletişim kurmaması, biz duyarlı insanları rahatsız etmiş ve 2009 yılında 90 kişinin birleşmesiyle kendi vakıf mülkümüzü aldık. İnanın Sizin bu ziyaretçi defterimize yazdığınız bu düşünceniz bize çok katkı sağladı. Vakfımızın tüzüğünü okursanız sevinirim. Eğer isterseniz misafir üye olarak kayıt edebilirim. Fakat bu güzel düşüncenizi üyelikle değil gönül bağlarıyla birleştirmek isteriz. Eğer İstanbul'a gelmeyi düşünürseniz sizleri misafir etmek isteriz. Doktora alanınız nedir bilmiyorum ama uzman olduğunuz konu ile alakalı vakfımızda, gençlerimize seminer verebilirsiniz. Sizi bu güzel duyarlı davranışınızdan ötürü artık bir KARAKOÇ ailesi ferdi olarak gördüğümüzü bilmenizi isterim. Saygılarımla

Merve Öz
Selamlar, vakfınızın instagram sayfası kişisel instagram sayfamı takip etti. Vakfınızdan bu yollar haberdar oldum. Websitenizi inceledim. Çabalarınızın ve girişimlerinizin başarıyla sonuçlanmasını temenni ederim. Ben de katkı koymak isterim. Doktora öğrencisiyim, bir işte çalışmıyorum. Nakdi bir katkı koyamam, galiba aidat ödemeden üye olamıyorum. Eskişehir'de yaşıyorum adresiniz İstanbul'da, uzaktan katkı koyabileceğim bir şey var mıdır bilmiyorum ama katkı koymak isterdim...


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Karakoç Kültür Eğitim ve Dayanışma Vakfı © Copyright 2019  V4.0 Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım: Hazır Vakıf Sitesi
Top